UZUNDERE ŞEHİT İHSAN ERDOĞAN İLÇE DEVLET HASTANESİ

 
 
Uzundere Entegre ilçe Hastanesi 07 Temmuz 2009 tarihinde Org. Siyami Taştan   Caddesi Uzundere giriş köprüsü yanında bodrum katla birlikte   üç katlı olarak    faaliyete başlamıştır. İlçe hastanemiz içerisinde birinci basamak Aile Hekimliği ile Toplum sağlığı merkezi bir çatı altında ayrı birimler halinde faaliyet göstermektedir. Hastanemizin resmi açılışı 24 Ekim 2009 tarihinde Sayın Sağlık Bakanı Prof Dr. Recep AKDAĞ’ tarafından hizmete açılarak resmen faaliyete başlamıştır. Hastanemizin kurucu Başhekimi Dr. Mehmet Akif DOKUZOĞLU ile kurucu Müdürü Atif ÖZDEMİR’İN yoğun çalışmaları ve gayretleri ile halkımıza hizmet vermeye başlamıştır Hastanemizde, Acil birimi, Aile Sağlığı merkezi,Toplum Sağlığı Merkezi,Diş polikliniğini ve Aile Hekimliği Uzman Polikliniği olmak üzere 6 poliklinik ileson sistem Dijital Röntgen, Ultrason,Nts. EKG,Doğum,Laboratuar, ve hasta servisi ile hizmet verilmektedir.
         Sağlık hizmetleri, ilçe merkezindeki 20 yataklı Entegre İlçe Hastanesi  çatısı altında 3 ASM ( aile Hekimliği merkezi ) ile 5 Sağlık evi,3 ebesi olmayan sağlık evi ile toplam 50 Sağlık ve yardımcı sağlık Personeli çalışanı  tarafından yürütülmektedir. 
Laboratuar    çalışmaları:
Laboratuarda Biyokimya, Hemogram,Sedim olmak üzere 60 parametre tahlil ve tetkik yapılmaktadır.
Araç Gereç
1 Adet  Röntgen cihazı ebesi olmayan
1 Adet Jeneratör 
1 Biyokimya Cihazı( KİT karşılığı )
1 Adet Sedim Cihazı (KİT Karşılığı)
1 Adet Mikroskop( mevcut kullanışlı değil)
1 Adet Mikro molar
1 Adet Oto analiz cihazı
1 Defibrilatör Cihazı
1 USG/NTS Cihazı
1 Ambulans
1 Hizmet Aracı
Uzundere Entegre İlçe Hastanesi Başhekimliği Erzurum merkeze ( En Yakın İl hastanesine ) 84 Km. olması nedeniyle özellikle acil hastaların sevkinde ve müdahalesinde zorluklar çekilmektedir.